EKO (logiškos) Užgavėnės Viečiūnuose

Užgavėnės – ne tik tradicinė, bet ir labiausiai laukiama žiemos šventė Viečiūnuose. Tądien ūžia visas miestelis, vakarop centrinėje aikštėje būriuojasi persirengėliai, kurie smagiai triukšmaudami patraukia po kiemus, į šventę kviesdami visus gyventojus. Visas miestelis rengiasi kovai su žiema ir skina kelią pavasariui.

Užgavėnės Viečiūnuose įgauna pagreitį

„Paskutiniais metais į šventę privažiuoja ir daug miestiečių, nes ją organizuojame antradienį, kai yra tikroji Užgavėnių diena, – sako Jolita Miliauskienė, Viečiūnų laisvalaikio salės vadovė. – Šventė patraukli, nes žiūrovas čia gali ne tik paskanauti tradicinių Užgavėnių blynų, bet ir dalyvauti tiesiogiai, vertindamas ir rinkdamas pačią pačiausią Morę, aktyviai pajudėti įvairiose rungtyse. Visada pakviečiame ir atlikėjus, kurie smagiomis dainomis išjudina žiūrovus ir sukelia tikras Užgavėnių linksmybes.“

Užgavėnės Viečiūnuose garsėja ir unikaliu reginiu: gerokai iš anksto Viečiūnų seniūnija pakviečia visas seniūnijos įstaigas, organizacijas, bendruomenes ir pavienius asmenis kurti Mores ir kitus originalius Užgavėnių personažus, kurie eksponuojami Morių parke centrinėje aikštėje.  „Išskirtinė yra ir pagrindinė šventės Morė, kuri pabaigoje tradiciškai sudeginama, – pasakoja J. Miliauskienė. – Viečiūnuose tautodailininko Tauro Česnulevičiaus sukurta Morė netgi buvo įtraukta į Lietuvos rekordų knygą, nes aukštis siekė per 16 metrų.“

EKO – persirengėlių žinutė klimato kaitai

Šiųmetinės Viečiūnų Užgavėnės – EKO (logiškos). „Kadangi per Užgavėnes visais laikais būdavo puiki proga ne tik linksmai padūkti, šmaikščiai pajuokauti, bet ir nepiktai pašiepti, su humoru į viešumą iškelti kasdienybės aktualijas, nusprendėme neatsilikti nuo vis populiarėjančios ekologijos temos,“ – sako renginio organizatoriai.

Todėl persirengėliai aplink miestelį šįmet keliaus ekologiškomis transporto priemonėmis, pavyzdžiui, paspirtukais ar dviračiais, Morė bus sukurta iš ekologiškų šiaudų, blynai kepami tik iš ekologiškų miltų ir užgeriami sveika ekologiškų žolelių arbata, o pergalės Lašininis ir Kanapinis sieks dviračių lenktynėse.

Belieka tikėtis, kad dėl klimato atšilimo lietuvių noras žiemą išvaryti iš kiemų neišnyks, tradicijos galbūt adaptuosis prie laikmečio, bet svarbiausia jų prasmė – kviesti pavasarį ir skatinti augmeniją sužydėti ir sužaliuoti – išliks.

Ar tikrai pavyks prikviesti pavasarį, kai žiema šiomis dienomis pradėjo galąsti dantis? Atvykite į Viečiūnus ir patys įsitikinkite, kaip čia bus linksma ir smagu!

Renginio programa:

Nuo vasario 10 d. veiks Morių parkas

Vasario 25 d. 18.00 val.

  • EKO turas: persirengėliai aplink Viečiūnus – ekologiškomis transporto priemonėmis.
  • EKO meniu: blynai, ant laužo kepti lašiniai, žolelių arbata.
  • EKO dvikova: Lašininio ir Kanapinio dviračių lenktynės.
  • EKO Morė: deja, bus sudeginta.

Dar programoje:

  • Morių parko eksponatų kūrėjų apdovanojimai.
  • Donatos Virbilaitės koncertas.

Organizatoriai: Viečiūnų laisvalaikio salė, Viečiūnų bendruomenė, Viečiūnų seniūnija