Druskininkų savivaldybės aktualijos karantino metu

Šiandien vyko Druskininkų mero Ričardo Malinausko ir jo komandos telekonferencija su savivaldybės įstaigų vadovais. Nuotoliniame pasitarime dalyvavo ir Druskininkų kultūros centro vadovė Rimutė Viniarskaitė.

Aptarta bendra situacija

Telekonferencijos metu buvo aptarta bendra situacija, domėtąsi, kaip mokykloms sekėsi organizuoti mokinių mokymąsi nuotoliniu būdu, patikinta, kad pamokos vyksta sklandžiai.

Įstaigų vadovams pavesta suplanuoti darbus, atsižvelgiant į dabartinę padėtį, ir paskirstyti užduotis darbuotojams, dirbantiems nuotoliniu būdu. Paprašyta dalintis aktualia informacija įstaigų komunikacijos kanalais.

Medicinos įstaigos pasirengusios visiems įvykių scenarijams

Savivaldybės vadovai pasidalino informacija, kokių prevencinių priemonių ėmėsi Druskininkų savivaldybė, siekdama užkardyti viruso grėsmes savivaldybės teritorijoje, kaip medicinos įstaigos pasiruošusios veikti susiklosčius blogiausiam scenarijui.

„Dar kartą noriu pabrėžti ir akcentuoti visiems – šiai dienai visas mūsų medicinos personalas yra aprūpintas, – užtikrino meras. – Paskirstytos jiems visos reikalingos apsaugos priemonės (rezervas kaupiamas pastoviai), saviizoliacijos patalpos, jeigu prireiks jiems, jau numatytos seniai (su viešbučių savininkais suderinta), suderintas ir paruoštas darželis, jei jų vaikus reiks prižiūrėti.“

Šiandien R. Malinauskas susitikimo su ligoninės ir poliklinikos vadovais metu dar kartą aptarė esamą situaciją, perėjo visus reikalingus žingsnius, kas būtų, jeigu būtų, kas atlikta ir ką dar reikia atlikti pasiruošimo etape. Dėliojami veiksmai, jei prasidėtų antplūdis.

Meras informavo, kad jau nuo praeitos savaitės Butų ūkis dezinfekuoja daugiabučių namų laiptines, paragino tuo pasirūpinti ir bendrijų pirmininkus.

Šiuo sudėtingu laikotarpiu, stengiantis maksimaliai sumažinti kontaktų skaičių, labai praverčia savanorių pagalba. Norintys gali registruotis bit.ly/kartu-uz-druskininkus.

Visą informaciją, kuri reikalinga plintant virusui, galima rasti  https://www.druskininkusavivaldybe.lt/go.php/lit/img/3

Svarbiausia sąlyga – kiekvieno atsakomybė

„Dar kartą prašau visų asmeniškai: laikykitės karantino sąlygų atsakingai, – kreipiasi R. Malinauskas į gyventojus, – dėvėkite kaukes, grįžę iš kitų šalių saviizoliuokitės 14 dienų, pajutę simptomus – iškart skambinkite tel. Nr. 1808. Ir būtinai įspėkite savo artimuosius, ypač senyvo amžiaus žmones, likti namuose.“

Pasak Druskininkų kultūros centro darbuotojų, kai baigsis pandemijos laikotarpis ir vėl galėsime vieni kitus apsikabinti, bus surengta pergalės fiesta – Kurorto šventė, kurios metu visi kartu džiaugsimės įveikę užklupusias negandas.

O šiandien laikykimės visų nurodymų ir saugokime save ir kitus!

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės pranešimą